Shpallje

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-24 gradMotië Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi veriperëndimit dhe juglindjes me shpejtësi deri 8m/s.