E shtunë, 11 Korrik, 2020

Kush po i mundëson hajdutëve të qeverisin Kosovën?

Duhet të lexoni

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Kosova ka pas një fat të hidhur që nga paslufta. Gjithnjë është udhëhequr nga qeverisje përplot hajdutë e kriminelë.

Nuk është që kemi pas ndonjë rehati edhe nën okupimin e Millosheviqit, por atëherë e kemi dit që jemi të okupuar.

Rreth 60% e popullatës në Kosovë nuk votojnë fare!
Rreth 30% e popullatës voton hajdutët, kriminelët, banditët e çkryesit e Kosovës në tanimë 19 vitet e pasluftës.

Pra, mendojmë me mosvotim, këta 60% të abstenuesve në votim, po ua mundësojnë jetëgjatësinë në politikë këtyre lëkurë-trashëve që pa ndjenja po e rrjepin Kosovën çdo ditë.

Shpresojmë që një ditë ata 60% abstenues në votim, do të zgjohen dhe do të bëjnë një rrokadë në qeverisjen nacionale.

Por, në këtë zgjedhje, njerëzit thonë që të gjithë politikanët janë të njejtë.

Por, mund të votoni këdo por asnjëherë të mos votoni nje subjekt politik që veq ka qenë deri më tani në qeverisje.

Pas katër viteve, ndryshoni votën për subjektin politik, votoni dikë tjetër, dhe kështu ky rotacion do të “shpërlaj” skenën politike të Kosovës, derisa të dihet që politikani është shërbyes i pronarit të Kosovë, e pronar i Kosovës është populli, e jo anasjelltas.

As interesat e shteteve të botës nuk mund ta ndryshojnë vullnetin e votuesve në Kosovë, e lëre më hajdutët që janë në qeverisje kaq gjatë në Kosovë./GazetaOra.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...

Petro Koçi shpalos platformën organizative: Po rindërtohet një Kombinat modern

Kryetari i Partisë Socialiste për Njësinë nr.6, Petro Koçi, ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook platformën me të cilën do të...

Më shumë artikuj të ngjajshëm