Shpallje

Disa komente midis gazetarëve në rrjetet sociale shpesh herë vënë në dukje situatën e rëndë në të cilën ndodhet Shqipëria.

I tillë është dhe reagimi i gazetares Anduela Ndreu e cila me anë të një statusi në Facebook ka reaguar e indinjuar kundrejt analistëve të cilën shfaqen mediatikisht nëpër emisione televizive.
Në postimin e saj Ndreu shkruan:
“pseudo analiste palaco qe na shpifen ekranet cdo mbremje pffff”.
Por nuk kanë munguar dhe reagimet e kolegeve të tjera, kur gazetarja Artemisa Hoxha shprehet tepër e revoltuar saqë shpëtimin e vetëm nga ky vend e pret me ‘Lotarinë Amerikane’.

Komenti i Hoxhës:
Keta vemje me vila neper bregdet e apartamente luksoze e te paguar per te bere llapaqenet nga nje ekran ne tjeter. Medet ku jetojme qe sna doli as llotaria 😩 😩