Shpallje

Në kujtim të 45 vjetorit të përkujtimit për Martirët dhe Qëndrestarët e Spacit, deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri ka reaguar me anë të një postimi në Facebook duke i bër thirrje qytetarëve që të bashkohen me datë 26.

Në postimin e saj Pampuri shpreh nderimet e saj për martirët e Spacit, ku në fund përfundon me thirrjen për qytetarët për t’u bashkuar kundër qeverisë.

Postimi i plotë:

Nderim e Perulje per Martiret e Qendrestaret e Spacit.

45 vite me pare, Martiret e lirise kryen nje akt heroik, kunder regjimit me te eger diktatorial, duke ngritur flamurin pa yllin e kuq, revolte kjo, qe do te denohej ne menyren me te eger nga diktatori i pashpirt, xhelati enver hoxha.
Ky 45 vjetor na ve para nje pergjegjesie te madhe, te jemi me te pergjegjshem, per tu perfaqesuar denjesisht jo nga narkotrafikantet.
Me 26 Maj, te gjithe bashke per t’i kthyer ketij vendi dinjitetin e per te larguar qeverine e narkotrafikanteve.