Shpallje

Historia e vjeter qe po lexoni i ngjet shume realitetit te sotshem ,vetem me nje ndryshim shum te madh e te pritshem per te ndodhur sa me par. Ujkut grabitqar ne Mirdite ai i zoti i shpis vertet i humbi delet por ama ujkun e zuri dhe e dekuroj me nje kumbon ne qaf. Keshtu ujku shkoj ne te sames e delet tjera shpetuan. Kurse sot historia ndryshon. UjkRAMA po ben kerdin pa pik meshir duke u shtirur si bari i mir. Ky narko-ujk jo vetem qe po kafshon por edhe ato qe shpetojn prej tij i detyron te largohen nga vathi (ATDHEU).
Koha na therret per ta kapur ket RAM-UJKUN me dy kemb e per ta dekuruar si dikur mirditori ujkun grabitqar me kater kembe.
Historia vonon por perseritet, prandaj o shqiptar qohuni e ta kapim kete shfarues kriminel e ti japim Shqiperis paqe e begati.
Eduart Ndocaj Milano 2018