Shpallje

Pas mesazhit të Lulëzim Bashës drejtuar Matteo Salvinit në italisht ku vijonte fushatën e tij kundër figurës së shtetit shqiptar në Europë, duke e quajtur “Narko shtet”, ka ardhur edhe reagimi i ministrit Ditmir Bushati i cili ka ironizuar Bashën duke thënë se shpreson se profili i kreut të PD është hakuar sepse është e pabesueshme që të thuash fjalë të tilla.

Statusi i Bushatit:
”Shpresoj që profili kreut të opozitës shqiptare Lulëzim Basha të jetë hakuar sepse është e pabesueshme të thuash fjalë të tilla për njerëzit e vendit tënd dhe Shqipërisë”, përfundon ministri.