Shpallje

Sonte me fillim nga ora 20:00 do të luhet në stadiumin Otkrytiye Arena në Moskë ndeshja që do të përcaktojë cerekfinalistin e fundit të Botërorit “Rusi 2018”.

Anglia favorite do të ndeshet me Kolumbinë në një ndeshje që premton spektakël. Edhe pse fjala “favorit” në këtë turne ka dalë nga fjalori, “3 Luanët” duken të jenë skuadra më e mirë dhe do të bëjnë të pamundurën për të kaluar në fazën tjetër.

Këto janë dhe formacionet zyrtare të skuadrave:

Anglia

Kolumbia