Shpallje

Tifozët e Barcelonës kanë nisur të ëndërrojnë për Eden Hazard, që me sa duket do të jetë një prej protagonistëve të merkatos së kësaj vere.

Sipas të përditshmes “Sport”, që është shumë pranë klubit katalanas, ylli belg i Chelseat është i përzgjedhuri nga Eric Abidal dhe drejtuesit e tjerë të Barcelonës, për t’u blerë në merkaton e kësaj vere.

Hazard nuk do të jetë sezonin e ardhshëm në Champions League me Chelsean, që nuk u klasifikua mes 4 më të mirave të Premier League, e kjo përbën një faktor kyç për largimin e tij nga “Blutë” e Londrës.

Për më tepër, nëse realizohet ky transferim, Hazard do të bashkohet me Messin, Suarezin dhe Coutinhon, për të formuar një repart sulmues vërtet të frikshëm.