Shpallje

Një avion është përplasur ditën e sotme pranë qytetit të Pretoria në Afrikën e Jugut nga të dhënat paraprake rezulton një i vdekur dhe 20 të plagosur.

Përplasja ka ndodhur në afërsi të një aeroporti në zonën e Wonderboom.

Autoritetet po punojnë për gjetjen e shkakut që solli rrëzimin e avionit.