Shpallje

Mediat në Spanjë raportojnë se zyrtarizimi i Cristiano Ronaldo-s te Juventusi është çështje orësh.

Burime të “La Sexta” bëjnë me dije se Real Madrid ka pranuar dje ofertën e Juventusit prej 100 mln eurosh. Ndërkohë sot, në orët e ardhshme është planifikuar mbledhja e bordit të “galaktikëve”, ku do të konfirmohet zyrtarisht pranimi i ofertës dhe dhënja e ‘ok’ për kalimin e CR7 te ‘zonja e vjetër’.