Milan në krizë financiare, sakrifikohet Bonucci

E ardhmja e Leonardo Bonucci-t duket larg Milanit. Problemet financiare që ka klubi italian mund të detyrojnë të heqë dorë nga kapiteni, kjo edhe për faktin se Bonucci përfiton një pagë shumë të lartë.

Për mbrojtësin kishte shumë oferta sezonin e kaluar, por ai zgjodhi të kalonte te Milani. Gjithsesi “djalli” nuk duhet të mërzitet pasi për qendërmbrojtësin ka ende interes nga mjaft klube.

Paris SG është i pari në skenë. Klubi francez kërkon që të përforcojë repartin difensiv dhe emri i Bonuccit shihet si opsion që falë siguri. Ndërkohë nga Premier League është Chelsea.