Finalja e Super Kupës së Spanjës 2018 midis Seviljas dhe Barcelonës do të zhvillohet në 22 gusht në orën 22:00 (sipas kohës sonë lokale) në “Stade Ibn Battouta” në Tangier të Marokut.

Lajmi është bërë i ditur nga Federata e Futbollit e Spanjës dhe është hera e parë që një finale e Super Kupës  do të zhvillohet jashtë Spanjës dhe do të luhet vetëm një ndeshje

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz