E martë, 11 Gusht, 2020

Cavani kandidat potencial për të nënshkruar me Real Madridin

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Sulmuesi uruguajan është i hapur për një ofertë, pasi Real Madridi po shikon një zëvendësues që do t’i zëvendësonte golat e shënuar nga Cristiano Ronaldo, pasi ky i fundit u largua te Juventusi.

Edinson Cavani, i cili shënoi 40 gola në 48 ndeshje të luajtura sezonin e kaluar për PSG dhe 49 gola në 50 ndeshje një sezon më herët, shihet si kandidat potencial për të zëvendësuar Cristianon sa i përket golave të shënuar. Ky transferim nuk mund të jetë i pamundur për Real Madridin, pasi Uruguajani është i hapur për një lëvizje, gjithnjë sipas AS.

Një lëvizje në Bernabeu është një ëndërr e parealizuar për Cavanin dhe ai do të jetë i gatshëm të nënshkruajë një kontratë dy ose tre vjeçare për të përfunduar karrierën e tij në kryeqytetin spanjoll.

Transferimi i Neymar apo Mbappes nga PSG duket i pamundur. Ata kanë luajtur vetëm një sezon tashmë me Parisienët dhe janë në ‘zemër’ të planeve të tyre për të ardhmen. Cavani është një opsion ndryshe nga dy lojtarët e lartëpërmendur. Ky largim nga Parc des Princes mund të zgjidhte edhe një konflikt të gjatë mes Cavanit dhe Neymarit, kur filloi me Neymar që sapo kishte ardhur dhe i’a mori një penallti qendër-sulmuesit.

Cavani ka një kontratë në fuqi deri në vitin 2020 dhe ai sapo e rinovoi atë sezonin e kaluar. Si 31 vjeçar që është, PSG do të ishte e gatshme t’a linte të shkonte për një shumë prej më pak se 100 milionë euro dhe kjo do të lehtësonte gjithashtu problemet e Fair Play Financiar për klubin parisien.

Çështja dhe problemi i vetëm për Real Madridin është rreth pagës së Uruguajanit. Ai do të kërkonte 12 milionë euro neto në sezon, duke përfshirë edhe 2 milionë të tjera bonus.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Më shumë artikuj të ngjajshëm