Lewis Hamilton pas gatës së Hockenheim ishte shumë i nervozuar me televizionin britanik Sky. Piloti i Merecedes dhuroi spektakël nga vendi i 14-të në të parin, por stacioni nuk ka treguar rëndësinë që mendon se ka merituar.

“Më duket interesante kur dëgjoj komentet e ish-pilotëve, ata asnjëherë nuk kanë asgjë të bukur për të thënë,” kritikon ai kanalin, ndër të tjerë dhe Martin Brundle, Damon Hill dhe Nico Rosberg.

“Nuk ka rëndësi se çfarë fjalësh përdorni ju për të më ulur, unë shkova nga vendi i 14-të në të parin.”

Pak më pas ai ka fshirë postimin, duke e zëvendësuar me një tjetër: “Thjesht kam thënë mendimin tim.

“E kam parë garën, e cila më la me një ndjesi të mrekullueshme, dhe ka pasur disa gjëra të cilët ata i kanë shprehur gabim,” shpjegon ai ditën e enjte në prag të garës së Hungaroring.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz