Shpallje

Kryeministri Rama ka përkujtuar mëngjesin e 5 shtatorit Nënë Terezën, ditë që i përketë dhe shenjtërimit të saj.

Në një postim në Facebook, Rama vë në dukje shprehjen e cila e ndihmon atë gjithnjë.

Postimi:

“MIRËMËNGJES
dhe në këtë ditë të bekuar të Nënë Terezës, e para fjalë që kujtoj prej saj, është fjala që më ndihmon shpesh në të përpjetat e të tatëpjetat e rrugës sime, “Më mirë të ndezësh një qiri, sesa të mallkosh errësirën”.
Ditë të paqme🙏”, shkruan kryeministri.