Shpallje

David De Gea është zgjidhur portieri më i mirë në botë nga futbollistët.

Futbollistët kanë zgjedhur portierin e Manchester United si portierin më të mirë në botë, në ceremonin FIFA që sonte mbahet në Londër.

Portieri spanjoll ka arritur ti marrë votat e futbollistëve që të zgjidhet portieri më i mirë në botë.

25 vjeqari është kyq për sukseset që ka arritur Manchester United sezonin e kaluarë.

Në garën për këtë çmim, De Gea ka mposhtur Thibaut Courtousin, Kasper Schmeichel dhe Hugo Lloris.