E diel, 12 Korrik, 2020

Braimllari: Sistemi drejtësisë i kapur nga Edi Rama, të largohet një orë e më parë!

Duhet të lexoni

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Reagimi i deputetit të LSI-së Endrit Braimllari, kundrejt kryeministrit Edi Rama dhe gjendjes së sistemit të drejtësisë në vend.

Kryeministri i vendit horri qe duhet larguar nje ore e me pare.

Vonesa ne arrestimin e djalit te deputetit Rrahja eshte shembulli me i mire sesi Edi Rama ka kapur sistemin e drejtesise. Sot kemi nje sistem drejtesie qe i sherben Edi Rames. Kjo drejtesi nuk vepron ne kohen e duhur por vepron vetem me urdher te Edi Rames, per ta ndihmuar ate ne situata te veshtira. Sot kryeministri i vendit, kryetari i grupit parlamentar i rilindjes por edhe deputeti Rrahja jane perballe fakteve te renda, te ushtrimit te presionit, pjesemarries dhe fshehjes se nje ngjarje makabre.

Sot po te kishte nje sistem drejtesie te pavarur kryeministri duhet te ishte para drejtesise per presionin e ushtruar ndaj nen komisarit Emiljano Nuhu, kryetari i grupit parlamentar Taulant Balla dhe deputeti Rrahja duhet te ishin ne hetim.

Shembulli qe jep Edi Rama me presion ndaj nen komisarit Emiljano Nuhu tregon qarte degradimin dhe arrogancen e ketij kryeministri. Sjellja e Edi Rames eshte e njejta me mbrotjen qe i ka bere
çdo krimineli te rilindjes.

Edi Rama eshte pozicionuar qarte ne krah te perdhunuesve, te trafikanteve te lendeve narkotike dhe krimit te organizuar.

Nuk ka rruge tjeter duhet larguar ky horr kryeminister nje ore e me pare. Qytetaret do ti japin goditjen perfundimtare ketij kryeministri. Ora e tij po mbaron eshte koha e qytetareve te ndershem te ketij vendi qe kerkojne drejtesi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...

Më shumë artikuj të ngjajshëm