E enjte, 13 Gusht, 2020

Protesta – një ditë pas…

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Shkruan: Haki Abazi

Nese Thaci po i pret rezultatet e referendumit ne Maqedoni qe të lansoje marreveshjen per ndarjen e Kosoves/korrigjimin e lehte apo shkembimin e territoreve të Kosoves, kjo mase qe doli ne proteste e edhe edhe me shume se kaq, do te jete mbrojtja e Kosoves dhe Thaci, Veseli dhe Haradinaj do t’i takojne historise se erret të ketij vendi dhe rajoni.

Nje kryeparlamentar qe del me deklarate se protesta ka qene e rrejshme tregone se sa analfabet e pa ndere e pa respekt jane njerezit si ai qe e kane felliqur vendin.

Haradinaj dhe vartesit e tij po mendojne qe munden me “u ushqy me dy luge” edhe ne pushtetin e Thacit qe ka degraduar shtetin ne banana republike e me hajni masive, e me qindra ministra e zevendesministra…. dhe ne anen tjeter kinse qenka me protesten dhe qytetaret. Haradinaj nuk mund të jete më qytetarin e me ja dhunu shtetin qytetarit ne të njejten kohe.

Z. Mustafa ka managjuar më shume strategji punen e protestes se djeshme. Pjesmarrja e znj. Vjosa Osmani, Zt. Haxhi Avdyli, Zt. Korab Sejdiu dhe me qindra e mijera pjestare e aktivisite të LDK eshte deshmia qe pengesat e nenkryetareve të LDK është tejkaluar e amortizuar me mjeshtri.

VV- ka bere nje organizim te shkelqyeshem dhe dinjitoz, ka treguar qe sahere dhe kurdo bashkohet më të gjithe qe jane për mbrojtjen e shtetit dhe interesit kombetare. Keto te dyja shkojne bashke, shteti Kosoves pa interesin kombetar është i paqendrueshem dhe njejte interesi kombetar pa shtetin e Kosoves nuk mund të jete i plote e mbrojtur. Dje VV dhe perkrahesit e aktivisitet e saj edhe ju kane treguar se ata qe deshen ta ndajne e dobesojen, e kane forcuar dhe e kane rritur. Ne fakt dje qytetaret kane kerkuar mandatet e vjedhura t’ju kthehen prap.

Qytetaret dhe shoqeria civile e vertet, jane ata qe kane dhene kuptimin dhe dimensionin vuloses të kesaj proteste. Ata treguan qe behemi bashke për shtetin e Kosoves dhe interesin kombetar, nena, baballare, të rinje e pleq….. Ata kane treguar qe nuk jane e as nuk do të jene spektatore te proceseve. Ne mbrojtjen e shtetit nuk ka vija partiake e ndasi tjera, ka vetem nje dhe ajo qe të gjithe jemi shqiptare dhe do ta mbrojme shtetin e Kosoves nga krimi, korrupcioni dhe pazaret e bandave.

Protesta e djeshme ka treguar se bandat mund të jene të pasuruara nga buxheti i shtetit, ata munden edhe më qene narkodileret e rusise por ata nuk munden me ble shpirtin qytetare të Shqiptareve. Ne nuk e shesim as shtetin, as nderin e as nuk bashkepunojme me ata qe perfitojne nga skemat e korruptuara. Ne Fund të fundit Ata jane pak e ne jemi shume më shume, ata jane nje grusht e ne jemi të gjithe Shqiptaret bashke.

Perderisa ne ishim bashke Thaci ishte vetem me lejen e Vucicit ne vendin ku nuk shkoi asnjehre per 20 vite. Nese kaq e lehte ishte shkuarja pse e mbajti peng veriun per 20 vite!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm