E premte, 14 Gusht, 2020

PD-ja “hakmerret” në opozitë, imagjino t’i kesh në pushtet…

Duhet të lexoni

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Marjon Gorica/ Nuk do të doja kurrë të ngjyrosja veten time politikisht, e aq më tepër në një situatë të tillë kur bëhet fjalë për përkushtimin tim në media.

Sot administroj disa portale online, ku nuk është censuruar dhe nuk i është hequr e drejta asnjë subjekti politik për të publikuar reagimet që ka.

Qoftë ajo Partia Demokratike, Partia Socialiste apo Lëvizja Socialiste për Integrim.

Qesharak bëhen në opozitë, këta që herë shajnë median se nuk i promovon, e herë e lavdërojnë atë. Janë po aq qesharak, saqë sot të punosh në një institucion, për Partinë Demokratike nuk qenka e denjë për të qenë një gazetar i lirë, apo ku ta di unë çfarë emërtimi i bëjnë ata.

I kushtova rëndësi një gjëje hiç pa vlerë në pamje të parë, që për mua do të thotë shumë.

Ju rrëfej qendrimin e zyrës së shtypit të Partisë Demokratike, kësaj partie e cila është e mirë me mediat vetëm kur ju intereson këtyre.

Para disa ditësh unë kam pasur një reagim timin në një media në vend, si pjesë e stafit të një institucioni. Gjë e cila më paska bërë mua të “përjashtohem” nga grupi i medias i Partisë Demokratike. Duke humbur të drejtën e informimit të çdo reagimi nga ana e tyre…

Aaaa sa qesharake. Çfarë humba unë?

Këtyre të cilëve ju jep mundësinë t’i promovosh në një audiencë prej 700.000 ndjekësish, sot të diferencojnë pasi je i punësuar në një institucion dhe je i varur politikisht.

Kështu është… Ja pikërisht këta që veprojnë kështu në opozitë, e imagjino më t’i kesh në pushtet, çfarë bëjnë me administratën.

Jo, realisht nuk e prisja që demokracia të ishte kështu, aq më tepër në një parti që mbanë këtë emër.

Kjo është fytyra e vërtetë e një partie të përgjumur e cila bëhet antipatike çdo ditë.

Më vjen keq për shumë miq të mirë në të, qofshin deputetë, ish ministra apo drejtues të ndryshëm të saj. Ndaj doja t’ju pyes dhe ju, si e cilësoni diçka të tillë?

Sot nuk humbi media, por humbi një parti e cila nuk njeh asnjë koncept të sistemit demokratik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm