E premte, 14 Gusht, 2020

Trajneri Muka mesazh për sportin: Me paturpësi dhe arrogancë po e çojnë në greminë, s’di çfarë t’i them nxënësve për parimet…

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Trajneri Gerdi Muka me anë të një postimi në Facebook ka reaguar ashpër në lidhje me gjendjen e sportit në vend.
Në qendrimin e tij Muka shprehet se futbolli është duke shkuar në greminë, pasi pjesë e saj po bëhen persona që nuk kanë lidhje aspak me të.

REAGIMI:
Jam sportist ne profesion dhe ne zemer. Mesoj dhe trajnoi te rinj per sportin .
Pa hyre ne profesionin tim ku njerez lene delet dhe lopet e merren me sportin. Si trainer, arbitra, drejtues apo gazetar sportive.
Po e cojne futbollin ne gremine! Kur shikoj se me cfare paturpesie arrogance pafytyresi jepen medaljet dhe ne nje sport si maratona, bie ne nje depresion dhe demoralizohem sepse sdi si tua shpjegoj nxenesve te mi se cdomethene sportist pasi me bien te gjitha parimet 7 pashe nen dhe .
Medet per djalin tim qe sa po e ka nisur .medet per femijet qe e duan sportin ku po jetojme .themelet po bien gjithnje e me shume por kur te bjeri muri do na zere te gjitheve poshte . Eh moj Shqiperi kush te ka qit me krye ne hi me siguri jo te huaj por vete kafshet qe po mban ne gji

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm