Trajneri Gerdi Muka me anë të një postimi në Facebook ka reaguar ashpër në lidhje me gjendjen e sportit në vend.
Në qendrimin e tij Muka shprehet se futbolli është duke shkuar në greminë, pasi pjesë e saj po bëhen persona që nuk kanë lidhje aspak me të.

REAGIMI:
Jam sportist ne profesion dhe ne zemer. Mesoj dhe trajnoi te rinj per sportin .
Pa hyre ne profesionin tim ku njerez lene delet dhe lopet e merren me sportin. Si trainer, arbitra, drejtues apo gazetar sportive.
Po e cojne futbollin ne gremine! Kur shikoj se me cfare paturpesie arrogance pafytyresi jepen medaljet dhe ne nje sport si maratona, bie ne nje depresion dhe demoralizohem sepse sdi si tua shpjegoj nxenesve te mi se cdomethene sportist pasi me bien te gjitha parimet 7 pashe nen dhe .
Medet per djalin tim qe sa po e ka nisur .medet per femijet qe e duan sportin ku po jetojme .themelet po bien gjithnje e me shume por kur te bjeri muri do na zere te gjitheve poshte . Eh moj Shqiperi kush te ka qit me krye ne hi me siguri jo te huaj por vete kafshet qe po mban ne gji

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz