Shpallje

Shirat e mëdhenj dhe përmbytja që përfshiu ishullin Majorca në Spanjë të martën në mbrëmje, shënoi 5 viktima.
Bëhet fjalë për 5 persona të cilët po udhëtonin me një taksi në qytetin Sant Llorenc. Ngjarja u shënua rreth orës 8 të mbremjes së të martës, kur një lum doli nga shtrati dhe rrëmbeu automjetin.
Gjithashtu shoferi i taksisë është në mes personave të zhdukur.