E shtunë, 11 Korrik, 2020

Arsyet pse duhet të kemi disa Erion Braçe në Parlament

Duhet të lexoni

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Shumë prej nesh e dëgjuan ditën e enjte në sallëne e seancave plenare deputetin socialist Erion Braçe, i cili dhe kësaj rradhe foli drejt dhe pa doreza.
Erion Braçe ka qenë dhe është i vetmi deputet i cili për interesa të qytetarëve i ka dal kundër kolegëve të tij socialist.
Erion Braçe është i vetmi deputet që dhe në pozitë ka ngritur në foltoren e Parlamentit hallet dhe problemet e qytetarëve, madje duke kundërshtuar dhe institucionet shtetërore.
I tillë është dhe rasti i djeshëm, ku i doli përkrahë një qytetari në Çermë të Lushnjes nga pa drejtësitë e inspektorëve të Hetimit Tatimor.
Erion Braçe është deputeti që do të donte çdo zonë ta kishte, pasi nuk ka neglizhuar për as dhe një moment vëmendjen ndaj tyre, dhe Lushnja është pasqyruese e kësaj situate.
Në Parlament sigurisht që shumica e deputetëve i kuptojnë hallet e qytetarëve, një pjesë e tyre madje dhe s’ja kanë idenë çfarë ndodh me ta, por vetëm shumë pak prej tyre i shprehin ato.
Ne sot kemi deputet turist nëpër zonat e tyre, ndërsa Braçe ndër vite e ka treguar që ka qenë gjithnjë suportues dhe mbështetës i elektoratit duke qenë pranë tyre.
E këtu flasim për intersat qytetare dhe jo ato partiake, e kushdo mund të bjerë dakord me diçka të tillë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...

Petro Koçi shpalos platformën organizative: Po rindërtohet një Kombinat modern

Kryetari i Partisë Socialiste për Njësinë nr.6, Petro Koçi, ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook platformën me të cilën do të...

Më shumë artikuj të ngjajshëm