E enjte, 13 Gusht, 2020

Të rinjtë që po lartësojnë emrin e Preshevës

Duhet të lexoni

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Fatmirësisht sot në shoqërinë tonë ka të rinj nga ata të cilët mundohen të ruajnë vlerat dhe historinë e popullit shqiptar. Pavarësisht se në cfarë gjendje ndodhen trevat shqip folëse, neglizhencës së krijuar shpesh herë nga qeveritë e Kosovës dhe e Shqipërisë, të rinjtë nuk demotivohen prej kësaj.
Distanca nuk ka qenë kurrë faktor i ndërprerjes apo mos pasjes së krijimit të bashkëpunimeve ndërmjet të rinjve, e këtë e faktojnë rastet e shumë aktiviteteve të përbashkëta rinore midis të rinjve shqiptar në Kosovë, Shqipëri, Mal i Zi, Maqedoni, Preshevë, Bujanoc, Medvegjë madje dhe nga Çamëria.
Dje nëpër rrjete sociale është shpërndarë një informacion për krijimin e një zyre kordinuese, menaxhuese dhe mbështetëse për të rinjtë nga Presheva që jetojnë, arsimohen dhe banojnë në Tiranë.
Një lajm i mirë ky i cili lartëson dhe njëherë emrin e Preshevës, duke e kthyer dhe në vëmendjen e qytetarëve e medias. Me qëllim pasjen në kujtesën sonë që shqiptarët pavarësisht sfidave janë në Ballkan, të fortë e bashkëpunues me njëri tjetrin.
Krijimi i një zyre të tillë, i mbështetur nga Kryetari i Komunës Shqiprim Arifi, me organizim të vazhdueshëm të të riut, këshilltarit Almin Shaqiri dhe aktivistit e gazetarit nga Shqipëria Marjon Gorica, është një mesazh i qartë që këtu ka një frymë pozitivie, për një ngjarje e cila do të mbetet dhe në histori.
Së shpejti në Tiranë do të ketë një ambjent të dedikuar për banorët e Preshevës dhe kjo duhet e do bëhet!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm