E premte, 3 Korrik, 2020

Mbylljen e portaleve nuk duhet ta bëj AKEP, por Prokuroria duke hetuar të ardhurat e personave që janë në krye të tyre

Duhet të lexoni

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Marjon Gorica
Nëse duam të kemi një treg mediatik të lirë dhe të pavarur, një media që të bëj detyrën e saj edukuese dhe informuese, është e nevojshme dhe e menjëhershme një monitorim dhe verifikim i pasurive të drejtuesve të tyre.
Për fat të keq të gjithë e dimë dhe e kuptojmë ekzistencë se si këto lloj “mediash” po mbizotërojnë. Duke filluar që nga ambjenti ku ushtrojnë aktivitetin dhe tek luksi i drejtuesve të tyre. A është kaq e lehtë dhe me kaq përfitime sa të mbash një media online?
Kemi fakte ku media prestigjoze si gazeta apo televizione e kanë pasur të pamundur pagesën e stafit, ndërkohë sot kemi një tjetër qasje.
Portale, portale dhe vetëm portale… Por si mbahen këto?
Thua që biznesi sot të jetë kaq i interesuar sa të investoj për marketing tek to, kur fare mirë atë shumë monetare që jep, madje dhe më pak ta përdori në faqen e Facebook apo Instagram dhe mund të siguroj shumë më shumë shikueshmëri.
Si mundet një faqe online, informuese apo PRESIONUESE të ketë fuqi monetare sa të shpenzoj me miliona lekë vetëm për marketingun e saj. Thua të jetë kaq e mundur që të mbash sot, minimumi 5 gazetar me paga, një ambjent qendrimi dhe shpenzime të tjera promocionale?

Fatkeqësisht duhet ta pranojmë që sot kemi disa persona me emër në të shkuarën, por që sot janë kthyer në antipatik në këtë shoqëri.
Kudo ku shkon, pyet dhe diskuton, të gjithë në pamje të parë nxjerrin konkluzionin që një pjesë e madhe e këtyre portaleve online mbahen me gjoba ndaj individëve apo biznesit.
Ndaj, sot realisht duhet një spastrim i tregut mediatik online, jo nga AKEP, por nga Prokuroria!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Më shumë artikuj të ngjajshëm