Shpallje

Një ngjarje e rëndë tronditi Durrësin mbrëmjen e djeshme ku një person u vra dhe një tjetër ndodhet në gjendje të rëndë pas një atentati.
Viktima është Edison Harizaj, i cili njihej dhe si “Il Padrino” i Vlorës.
Harizaj ka qenë i dënuar me 10 vite burg për vrasje dhe ka përfunduar dënimin në vitin 2010.