E hënë, 13 Korrik, 2020

Rodolf Xhillari: Opozita kërkon të përdori emigrantët për interesa partiake

Duhet të lexoni

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Me anë të një postimi në Facebook, sekretari i emigracionit në Partinë Socialiste për qarkun Tiranë, Rodolf Xhillari, ka reaguar në lidhje me protestën e organizuar ditën e sotme në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

Ai e ka cilësuar këtë protestë si një interes i partive opozitare të cilat kërkojnë të përfitojnë në emër të emigrantëve.
POSTIMI I PLOTË:
?Emigrantët nuk❌ mund të bëhen pjesë e zullumit të partive politike të cilat përfitojnë prej tyre duke i “shpërblyer” me një udhëtim drejt Tiranës me rastin e festave.

Ata, mund të zgjedhin mënyra të ndryshme përfaqësimi në lidhje me kërkesat e tyre sic janë: ?adresimi i problematikave nëpërmjet komuniteteve përfaqësuese, shoqatave apo dhe përgatitjen e ?drafteve me propozime.

Duke dal në shesh? jo vetëm që nuk zgjidhin problematikat e tyre, por lejojnë të përdoren nga kjo palo opozitë e cila shfrytëzon çdo hapësirë të mundshme vetëm me qëllim krijimin e situatave të cilat pengojnë realizimin e objektiva që shteti ka në kuadër të zhvillimit dhe progresit të shoqerisë shqiptare.

Është e qartë ajo që duan të arrijnë, në një kohë që opozita nuk ka kauza, sot vendos të sponsorizoj disa autobusa për të bërë zhurmuesin?? në kryeqytet, por emigrantët nuk janë 1,2,3 apo 5 autobusa.
E gjithë diaspora shqiptare nuk mundet të përfaqësohet kështu, e më tepër te zgjidhi gjë.

Ne e dimë që rruga nuk është zgjidhje, por zgjedhje për interesa të një grupi njerëzish të cilëve nuk ju interesone progresi i një vendi, por regresi.

Aspirojmë të hyjmë në ??BE dhe të gjitha këto barriera që ne i vendosim vendit tonë në këtë drejtim nuk janë aspak favorizuese.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Qellimi i shkrimit...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare. Gjithashtu janë...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Më shumë artikuj të ngjajshëm