E enjte, 2 Korrik, 2020

Sikur t’ju shqetësonte çdo gjë sa lajmi im për ngjarjen e Kavajës, kush e di ku do ishim

Duhet të lexoni

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...

Hashim Thaçi “zvarrit” dorëheqjen derisa t’i ketë votat ne Kuvend që të zgjedh President “të besueshëm” të tij

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar në fund të javës që po e lëmë pas se...

Nga Marjon Gorica

“Nëse lexon vetëm librat që i lexojnë të githë, do të mendosh vetëm gjërat që i mendojnë të gjithë.”

Menjëherë pas publikimit të një opinioni në lidhje me situatën e krijuar nga ngjarja në qytetin e Kavajës, një zhurmë e madhe plasi me komente e shpërthime emocionale njerëzish.

Persona të cilët sot përveç se nuk janë të profesionalizuar, kërkojnë që e ti të bëhesh, të thuash e të shprehesh siç duan ata.

Por pse ndodh kjo?
Se kemi një shoqëri të vrarë nga individ të tillë të cilët luftën e përditshme e kanë partiake.

Mu bë qejfi kur pash njerëz me apo pa nivel, njerëz që kanë ecur gjithnjë në kurriz të të tjerëve që të merreshen me një mendim timin të shkruar në rrjetet sociale.

Çështje kjo e cila indinjoj disa njerëz por që sigurisht për mua nuk do të kishte kuptim nëse nuk do të kishte reagime.

Dhe pse qesharake ju them faleminderit, ju them faleminderit sepse u argëtova me ju, ju lash dhe ju mundësinë që të shtyni fundjavën duke shkruajtur në një nga qindra shkrimet e mia.

Ahhh Shqipëri ke nga këta dhe ti e di!

Sikur tju shqetësonte çdo gjë siç u shprehet se ju shqetësoj ajo situatë e publikuar rreth ngjarjes së Kavajës kush e di sa para do ishte ky vend.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas aktakuzave të Tribunalit të Hagës...

Më shumë artikuj të ngjajshëm