E enjte, 2 Korrik, 2020

Vëmendje: Fshijeni menjëherë këtë aplikacion nga iPhone, ai i lejon të tjerët t’ju përgjojnë

Duhet të lexoni

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...

Hashim Thaçi “zvarrit” dorëheqjen derisa t’i ketë votat ne Kuvend që të zgjedh President “të besueshëm” të tij

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar në fund të javës që po e lëmë pas se...

Ky aplikacion në iPhone po i lejon të tjerët t’ju përgjojnë.

Apple ka pranuar një gabim në aplikacionin “FaceTime”, që ju lejon të dëgjoni shkurtimisht bisedat e personit të thirrur edhe nëse ai nuk përgjigjet.
Në disa raste, iPhone i marrësit dërgon video të shkurtra pa njohurinë e pronarit.

Gjiganti i teknologjisë ka njoftuar se ka zgjidhur problemin dhe se korrigjimi do të jetë online gjatë javës.

Ndërkohë aftësia për të bërë video thirrje në grup në aplikacion është çaktivizuar.

Gabimi duket se “vepron” kur të dy përdoruesit përdorin versionin 12.1 të sistemit operativ Apple iOS ose një version më të fundit, por ndikon gjithashtu se kush është thirrur në një kompjuter Mac nga një iPhone.

Problemi ndodh duke përdorur funksionin “grup chat” të aplikacionit, kur softueri me sa duket aktivizon aksidentalisht mikrofonin e marrësit edhe nëse thirrja nuk pranohet.

Telefoni ndalon ndërprerjen e audios së marrësit kur thirrja ndërpritet pas shumë unazave.

Përveç kësaj, sipas blogut “9to5Mac”, shtypni një buton për të bllokuar thirrjen ose për të fikur pajisjen, që fillon me një video të shkurtër pa e ditur marrësi se nga është bërë thirrja.

Apple tha në një deklaratë pohoi se ishte “i vetëdijshëm për problemin dhe identifikoi një korrigjim që do të korrigjohet me përditësimin e softuerit gjatë javës”.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas aktakuzave të Tribunalit të Hagës...

Më shumë artikuj të ngjajshëm