Ish-presidentja Jahjaga takohet me Ivankën, por e gjithë vëmendja shkon të fustani i saj i kuq

Shpallje

Ish- presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga është takuar me vajzen e presidentit amerikan.

Ajo ka diskutuar lidhur me të mbijetuarit e dhunës.

Me disa foto të publikuar ish presidentja ka shkruar: ‘Ishte kënaqësi të takoja Ivanka Trump, Këshilltare e Presidentit Amerikan, me të cilën bisedova për të mbijetuarit e dhunës gjatë luftës në Kosovë dhe nevojën për fuqizimin ekonomik të tyre’, përcjell blic.

E veshur me kostume të kuqe, Jahjaga po duket si një zonjë e vërtetë.Shikojeni fotot: