Mihrije Braha nuk di të shkruaj, dy fjalë dy gabime!

Është ndër këngëtaret me të njohura në trojet shqiptare.

Fjala është për Mihrije Bragën. Ajo është më se aktive kur bëhet fjalë tek postimet, teksa nuk heziton të ndajë momente të ndryshme me ndjekësit dhe miqtë e saj, përcjell indeksonline.

Së fundmi ajo ka postuar një fotografi ku shihet me bashkëshortin e saj, Naimin teksa çifti shihen pranë një grupi valltarësh të veshur me veshje kombëtare. Fotografi kjo e realizuar me rastin e Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

E përshkrimin e kësaj fotografie ajo thjeshtë e ka shkruar me dy fjalë, por që në të dyja fjalët ka gabime drejtshkrimore.

Në vend që ta shkruajë: Epopeja ajo shkruan Epopea, ndërsa UÇK e ka shkruar me ‘Q’ UQK.