Fusha e dëmtuar në “Fadil Vokrri”, UEFA paralajmëron Kosovën

Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi,

ka thënë se kanë marrë vërejtje nga ana e UEFA për shkak të gjendjes jo të mirë të fushës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Ai ka thënë për televizionin publik se janë duke punuar t’i riparojnë pjesët e dëmtuara, në mënyrë që stadiumi të jetë gati për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë. /Njeshi/