JUDO: Loriana Kuka ka fituar medaljen e argjendtë në “Çmimin e Madh të Marakeshit” në Marok

Loriana Kuka ka arritur të stoliset me medaljen e argjendtë në “Çmimin e Madh të Marakeshit” në Marok.

Në ditën finale të këtij turneu prestigjioz dhe të vlefshëm për pikë olimpike Loriana ka shkëlqyer në të gjitha duelet, por ishte e pafat në finale.

Në luftën e saj për vendin e parë, xhudistja pejane nuk arriti të mposht gjermanen e pa-përshtatshme Anna Maria Wagner.

Kjo ka qenë medalja e dytë për Loriana Kukën në kategorinë -78kg këtë vit. Medaljen e parë, të argjendtë, për sivjet e ka fituar në Çmimin e Madh të Tel-Aviv-it në Izrael.