Dimëri i vërtetë ka ardhur, ja çfarë temperaturash na presin!

Tashmë reshjet e borës kanë filluar në 70% të territorit në orët në vijim pritet shtim i intensitetit të tyre dhe pritet të krijohen shtresa, në 24 orët e ardhshme pritet të krijohen shtresa 4-21cm.

Sonte era pritet të fryj nga veriu 20-55km/h, nesër deri 65km/h.

Dita e martë me vranësira dhe reshje shiu dhe bore gjasat për qëndrueshmëri të borës deri 80%, sasia e reshjeve të rëna 5-25cm, gjasat për qëndrueshmëri 2-17cm.

Në mesjavë më e ulëta do të sillet rreth -5°C ndërsa maksimale rreth 7°C.

Era sot nga jugu 20-35km/h, nesër nga jugu deri nmesditë 20-47km/h, në mbrëmje nga veriu 40-60km/h, të marten nga veriu 30-55km/h me hove deri 65km/h./MotineKosove/