E enjte, 13 Gusht, 2020

Takimi i Bashës me pronarët e mediave apo gazetarët? Elio Laze: Nëse opozita ecën me këto ritme nuk do të më ketë në krah!

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Pas takimit të ditës së sotme të Lulzim Bashës me disa gazetarë e pronar mediash, kanë ardhur dhe disa reagime nga qytetar të ndryshëm.

I tillë është dhe ai i gazetarit Elio Laze i cili kritikon këtë format takimi, duke e cilësuar si një takim ku kishte më shumë pronar mediash se sa gazetar.

REAGIMI I PLOTË:

Tryeza e gazetareve apo e pronareve?

Neqoftese plani i Bashes per te qeverisur eshte pak a shume si forma qe u organizua tryeza me gazetaret sot, nuk shoh asnje drite ne fund te ketij tuneli ku eshte zhytur Shqiperia, liria dhe gazetaria.
Nje tryeze me gazetare ku pak ishin gazetare dhe shume pronare. 
Nje tryeze ku nuk ishin ata qe jane perballur pa kompromis me pushtetin e Rames.
Nje tryeze me ata qe ishin aty, iken andej dhe tani po shkojne prap aty. 
Me vjen keq. Beteja ime dhe e dhjetra te tjereve nuk ishte kunder Rames personalisht. Ishte me Ramen si kryeminister dhe me formen qe ai qeverisi. 
Nese opozita ecen ne keto ritme dhe forme sjelljeje, me vjen keq.
NUK DO TE ME KENE NE KRAH!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm