E hënë, 21 Shtator, 2020

A duhej duartrokitur Jakupi, gazetari që mbroi dinjitetin e medias?

Duhet të lexoni

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Foli drejt për të vërtetën duke mbrojtur dinjitetin e medias, duke vënë në dukje forcën dhe qendrimin që ne kemi, e sigurisht në mënyrë të pa ndikuar nga individ me influenë politike.


Jakupi, gazetari që mbrojti dinjitetin e medias në mes të shumë kolegëve e pronar mediash nuk u duartrokit, nuk u përshëndet, nuk mori vëmendjen e qytetarëve. E dini pse? Sepse foli për impaktin që politika ka tek pronarët e medias, foli drejt dhe ja tha në sy Lulzim Bashës se çfarë është bërë e po bëjnë me mediat e gazetarët.
A ishte ajo një tavolinë gazetarësh?
Ku ishin gazetarët e nderuar të cilët në shi, diell, borë e acar rrinë në terren për të raportuar veprimtarinë e tyre?
Gazetarët të cilët me përkushtim e dinjitet prej vitesh punojnë të pa paguar siç duhen, gazetarët të cilët e bëjnë me përkushtim dhe dinjitet punën e tyre e jo si disa nga ata në atë tavolinë gjobaxhinjë e të pa moral.

Një gazetar si Jakupi duhej vlerësuar madje nga të gjithë ne, pasi zërin tonë ngriti, zërin e shumë personave të cilët për fat të keq e kanë të pa mundur ose tremben që të flasin.
Ja pra, ne nuk mbrojmë njëri tjetrin, ne nuk suportojmë njëri tjetrin, ne nuk vlerësojmë as ata që na mbrojnë ne!

Gazetarin e Telegrafit nuk e njoha dje nëpërmjet rrjeteve sociale, por e kam njohur më parë, kemi shkëmbyer disa takime sëbashku dhe e kam parë profesionalizimin që ai ka, madje kam mësuar e prej tij.
I ardhur nga Greqia për të kontribuar në median vendase.
Ja pra fatkeqësisht askush nuk denjoi ta duartrokiste kolegun tonë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm