E shtunë, 16 Janar, 2021

Të panjohurat e Dua Lipës, puna e hershme në një club nate dhe 7 tatuazhet

Duhet të lexoni

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar...

Urimi i Konsullit të Izraelit: Po mbyllim një vit sfidues, 2021 qoftë viti i mirësive!

Konsulli i Nderit i Izraelit Rodolf Xhillari, me anë të një postimi në faqen zyrtare të Facebook ka uruar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Këngëtarja e talentuar kosovare me famë botërore, rrjedh nga një familje muzikantësh. I ati Dukagjin Lipa, ka qenë pjesë e një grupi muzikor kosovar të rrymës rrok. Emri i saj i parë, do të thotë (Dua) në shqip. Të afërmit tregojnë se kur ishte e vogël, ajo e urrente emrin e saj.

Sot ajo është një yll i muzikës botërore. Por zëri i saj nuk është vlerësuar gjithmonë. Në moshën 11 vjeçare, mësuesja e muzikës në shkollë, i tha se ajo nuk di të këndojë. Dua Lipa është larguar nga Kosova në moshën 15-vjeçare, kur shkoi të studionte dhe jetonte e vetme në Londër. Për të përballuar shpenzimet në metropolin anglez, është detyruar të punojë në një klub nate si një “hostess”, personi që merret me mirëpritjen dhe sistemimin e klientëve. “Ishte një përvojë e tmerrshme”– kujton këngëtarja.

Ajo ka ndjekur të njëjtën shkollë si këngëtarja e ndjerë Amy Ëinehouse. Duke jetuar e vetme në vitet e para në Londër, është përpjekur të jetë e kujdesshme. Por në një rast ka sulmuar fizikisht një polic, së bashku me shoqërinë e saj, kur ishte duke dalë nga një bar.

Dua Lipa ka 7 tatuazhe në trupin e saj. Njëri prej tyre, është identik me atë të njërës nga fanset e saj, dhe përfaqëson një engjëll.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

MËRGATË, A I KENI GADIT ZARFAT!?

Shkruan:Refiqe R. Hamiti Shoqja ime Arife Sheholli sot më tha se janë "çart shqiptart në Amerikë"! Aq shumë janë mobilizue djemt...

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë së cilës ndodhet një kanal...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar as korigjimi i kufijve aktual,...

GUXO, OJ SHQIPONJË VJOSA OSMANI!

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Vjosa Osmani sot në Kosovë nuk është guxim ,nuk është diçka që ishte e guxuar apo që tashmë është e guxuar. Vjosa...

Urimi i Konsullit të Izraelit: Po mbyllim një vit sfidues, 2021 qoftë viti i mirësive!

Konsulli i Nderit i Izraelit Rodolf Xhillari, me anë të një postimi në faqen zyrtare të Facebook ka uruar ditën e ndërrimit të viteve....

Më shumë artikuj të ngjajshëm