Vidhnin naftë në makinat e kompanisë prestigjoze, policia arreston në flagrancë 2 shtetas

Dy persona kanë rënë në prangat e Policisë së Korçës si shkak i një sinjalizmi të cilin kishin marrë në lidhje me një vjedhje të mundshme karburanti në një kompani private në këtë qytet.

F.S dhe M.Z, janë kapur në flagrancë në lagjen nr 17 në Korçë, duke i shitur shtetasit A.B, 200 litra naftë, sasi të cilën këta shtetas dyshohet ta kenë vjedhur duke shpërdoruar detyrën, nga një mjet i kompanisë në të cilën ishin të punësuar.

Mësohet se F.S dhe M.Z punonin për kompaninë projektin e gazë sjellësit TAP.