Vritet administratori i njësisë Kotë në Vlorë, plagoset një tjetër

Sërish krimi ka prekur qytetin e  Vlorës ku për pasojë ka humbur jetën administrator i njësisë administrative Kote në Vlorë dhe ka mbetur i plagosur një tjetër qytetar,

Kreu i kësaj njësie Argjil Gjoka mbeti i vrarë me zjarri, ndërsa një 19 vjecar u plagos si pasojë e konfliktit mes banorëve të zonës dhe punonjësve të rrugës, të cilët punonin për shtrimin e rrugës.

Një prej banorëve të fshatit qëlloi me armë zjarri, ndërsa plumbat kapën kreu e Njësisë së Kotës, Argjil Gjoka i cili ndodhej në vendngjarje, si pasojë e të shtënave ka mbetur i plagosur edhe një i ri i cili u dërgua me urgjencë në spital. Argjil Gjoka ndërroi jetë në spitali, si pasojë e plagës së marrë nga të shtënat në kraharor.

Argjil Gjoka zëvendësoi në njësinë administrative Kotë, Fatmir Hodon, i cili gjithashtu humbi jetën për shkak të një konflikti për pronat një vit më parë.