E shtunë, 11 Korrik, 2020

Gazetari denoncon me video si fshihet skadenca në produktet e “LUFRA”

Duhet të lexoni

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Duket se në kulmin e sezonit veror, ku konsumatori është më i ndjeshëm ndaj problemeve të sigurisë ushqimore kompanitë e fuqishme të prodhimit të bulmetit nuk janë shumë korrekte me tregun dhe konsumatorët. Gazetari Marjon Gorica ka publikuar në profilin e tij në facebook, një shkelje të identifikuar ditën e sotme, konkretisht në produktet e kompanisë “Lufra”.

Data e skadencës, një nga elementët më të rëndësishëm të sigurisë ushqimore është fshirë në produkte qëllimisht. Kjo shkelje e identifikuar, cënon sigurinë e konsumatorit, sepse supozohet që data e skadencës të jetë fshirë pasi ajo ka kaluar. Mbetet për tu verifikuar nga institucionet përgjegjëse, të cilat në mënyrë emergjente duhet të konstatojnë këtë shkelje dhe të marrin masat përkatëse sa më parë. Konsumimi i një produkti pasi data e skadencës ka kaluar është mjaft e rrezikshme për konsumatorin, sidomos në këto ditë të nxehta vere

.https://www.facebook.com/1349315568531023/posts/2132436606885578?s=1268494588&v=e&sfns=mo

Data e skadencës në produktet e kompanisë “LUFRA”. Pa mundim e kimikate…

Publiée par Marjon Gorica sur Mercredi 10 juillet 2019

Data e skadencës në produktet e kompanisë “LUFRA”. Pa mundim e kimikate…

Publiée par Marjon Gorica sur Mercredi 10 juillet 2019

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...

Petro Koçi shpalos platformën organizative: Po rindërtohet një Kombinat modern

Kryetari i Partisë Socialiste për Njësinë nr.6, Petro Koçi, ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook platformën me të cilën do të...

Më shumë artikuj të ngjajshëm