Forca të shumta policore kanë zbarkuar në Unazën e Re, për të ndaluar protestën disa mujore që banorët e zonës janë duke zhvilluar. Furgonat e FNSH-së dhe forca të shtuara të policisë kanë rrethuar zonën, në vijmësi të arrestimeve të djeshme. Pritet që protesta e rradhës të mbahet në orën 18:30.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz