E diel, 12 Korrik, 2020

Përtej etikës, Ogerta Manastirliu kërkoi të bënte show

Duhet të lexoni

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Shkarkimi i drejtorit Aurel Voda me pretekst shkeljen e etikës gjatë komunikimit në rrjetet sociale nuk besoj se është arsyeja reale, e një ministre e cila kërkon të bëj show.

Pa diskutim që shkeljet etike nuk duhen toleruar, aq më tepër në komunikimin publik.

Por meqë ministres i intereson dikasteri i saj, i bëjmë me dije që të ka ardhur koha të marrë parasysh shkarkimin për këdo nga shefat e pavionëve të cilët tejkalojnë shkeljet etike, ata të cilët i blejnë postet e punës.

Ministrja e nderuar duhet të shohë përtej opinionit publik të facebook…a e di Ogerta se sa miliona kalojnë nën dorë tek maternitet e Tiranës, sa miliona paguhen për operacionet, sa bakshish duan mjekët në Spitalin e Traumës.

Kjo është më e rëndë se etika në rrjetet sociale!

Znj.ministre pyet prindërit e fëmijëve të porsalindur sa paguajnë në maternetit, vlera mbi 300-400 mijë lekë.
Pyet shefat e tu të pavionëve në QSUT, pyet tek kardiologjia sa 3500€ duan për operacion.
Pyet znj. Ministre tek Spitali Traumës sa duhet të paguash për shërbimin, madje ka raste kur stë prekin as me dorë.

Mos i moho!
Ti e di shumë mirë madje dhe drejtorët e tu… QSUT sot bën marrëveshje për pacientët në spitalet private, madje madje dhe për agjensit funerale.

E të mos vazhdojmë më tej tek mjekët që vendosin dhënien e kempit për të sëmurët, kemp i cili jepet më së shumti për persona të shëndetshëm që japin paraprakisht “kafen”.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale është padyshim një nga ministritë më të përfolura për abuzimet dhe korrupsionin. Këto abuzime nuk i bën më pak të dukshme shkarkimi i Aurelit, që në fund të ditës administron profilin dhe Facebook-un e tij personal! /Redaksia Gazeta Ora

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...

Më shumë artikuj të ngjajshëm