Shpallje

Prej ditës së djeshme Niko Kovac nuk është më trajneri i Bayern Munich.

Disfata turpëruese ndaj Eintracht Frankfurt me rezultatin 5-1 ishte fatale për kroatin i cili është shkarkuar nga detyra si trajner i skuadrës bavareze.

Në 2 ndeshjet e ardhshme skuadra do të drejtohet nga ndihmësi i Kovac Hans Flick, ndërsa gjatë pushimit të kombëtareve drejtuesit e Bayernit do të kenë kohën e mjaftueshme për të gjetur trajnerin e ri.

 Për pasardhësin e kroatit  është një listë e gjjatë trajnerësh ku më tepër spikasin emrat e Jose Mourinho, Massimiliano Allegri, Eric Ten Hag, Arsene Ëenger apo edhe trajneri aktual i Tottenham, Maurizzio Pochettino.

Por jo të gjithë trajnerët e sipërpërmendur i josh ideja për të marrë frenat e skuadrës bavareze në këtë fazë të kampionatit.

Massimiliano Allegri, ish-trajneri i Juventusit duket se i ka thënë “Jo” kampionëve të gjermanisë. Për teknikun Italian ky vit do të jetë i gjithi pushim dhe nga sezoni i ardhshëm ai do t’i kthehet punës për të bërë atë që di më mirë.

Me këtë refuzim, duket se më favorit për të marrë drejtimin e bavarezëve është Jose Mourinho, një emër qe tifozët gjermanë do ta prisnin krahë-hapur!

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz