E premte, 10 Korrik, 2020

Bayern pa trajner/ Vjen refuzimi “big” për pankinën!

Duhet të lexoni

Kapitullon Partizani, Tirana shënon golin e tretë

Është shënuar goli I tretë nga Tirana në Derbin kundër Partizanit, që në fakt ishte autogol.Mbrojtësi i të kuqëve...

Derbi i çmendur/ Tirana përmbys Partizanin me dy penallti, të kuqtë me 10 lojtarë

Derbi i sotëm ne “ Air Albania Stadium” po dhuron mjaft emocione teksa deri tani janë shënuar tre gola.

Superstart i Partizanit, kalon në avantazh që në fillimin e ndeshjes

Partizani ka kaluar në avantazh që në minutat e para të Derbit. Të kuqtë kanë shënuar që...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Prej ditës së djeshme Niko Kovac nuk është më trajneri i Bayern Munich.

Disfata turpëruese ndaj Eintracht Frankfurt me rezultatin 5-1 ishte fatale për kroatin i cili është shkarkuar nga detyra si trajner i skuadrës bavareze.

Në 2 ndeshjet e ardhshme skuadra do të drejtohet nga ndihmësi i Kovac Hans Flick, ndërsa gjatë pushimit të kombëtareve drejtuesit e Bayernit do të kenë kohën e mjaftueshme për të gjetur trajnerin e ri.

 Për pasardhësin e kroatit  është një listë e gjjatë trajnerësh ku më tepër spikasin emrat e Jose Mourinho, Massimiliano Allegri, Eric Ten Hag, Arsene Ëenger apo edhe trajneri aktual i Tottenham, Maurizzio Pochettino.

Por jo të gjithë trajnerët e sipërpërmendur i josh ideja për të marrë frenat e skuadrës bavareze në këtë fazë të kampionatit.

Massimiliano Allegri, ish-trajneri i Juventusit duket se i ka thënë “Jo” kampionëve të gjermanisë. Për teknikun Italian ky vit do të jetë i gjithi pushim dhe nga sezoni i ardhshëm ai do t’i kthehet punës për të bërë atë që di më mirë.

Me këtë refuzim, duket se më favorit për të marrë drejtimin e bavarezëve është Jose Mourinho, një emër qe tifozët gjermanë do ta prisnin krahë-hapur!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Petro Koçi shpalos platformën organizative: Po rindërtohet një Kombinat modern

Kryetari i Partisë Socialiste për Njësinë nr.6, Petro Koçi, ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook platformën...

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste të reja, 2 humbje jete...

SKANDAL/ Infektohet me Covid punonjësja e kopshtit dhe e mbajnë të fshehtë, fëmijët të rrezikuar

Ditën e djeshme emisioni investigativ “BOOM” publikoi një skandal në kopshtin publik  ‘Katër Stinët’  ku një punonjëse  ka rezultuar me Covid-19 dhe pavarësisht këtij fakti çdo gjë mbahet sekret. Fëmijët vijojnë...

Durrës/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave 9 dhe 13 vjeç

Është arrestuar një 56-vjeçar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy të miturave, 9 dhe 13 vjeç. Sipas...

Ç’po ndodh në Infektiv? Mjeku i bën thirrje kolegëve: “Keni harruar betimin e Hipokratit!”

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë mëngjesin e sotëm një mesazh për kolegët e tij mjekë. Ai thotë se ata kanë harruar “Betimin...

Më shumë artikuj të ngjajshëm