Rreperi i famshëm Noizy është bërë sërisht protagonist duke fyer rëndë gazetaren Dasara Karaiskaj.

Kjo e fundit ka komentuar gjithmonë negativisht daljet e reperit dhe performancat e ndryshme të tij në publik.

Nëpërmjet postimit në Instastory, ai ka shkruar “Kush është kjo dhëmb kalbura? Rrepi në Shqipëri ka ardhnë 2008 2009, Ku**ë”.

Ajo gjithmonë e ka etiketuar me epitete ofenduese dhe ata njihen prej kohësh për debatet mes tyre.

Dasara akoma nuk ka bërë një reagim publik në lidhje me ofendimin.