Ditën e sotme vendi ynë do të karakterizohet nga një mot i paqëndrueshëm ku do të sjellë reshje shiu herë pas here.

Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë:

-në zonat malore nga 03ºC deri në 12ºC;

-në zonat e ulëta nga 08ºC në 22 ºC;

-dhe në zonat bregdetare nga 11C në 22ºC.