E shtunë, 11 Korrik, 2020

Atentati ndaj Prokurorit/ Rraja sot përpara Gjykatës

Duhet të lexoni

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

I dyshuari kryesor për atentatin ndaj prokurorit të Durrësit, Redjan Rraja, pritet të dalë sot përpara gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë ndaj tij.

Mësohet se seanca e cila do të nisë  në orën 14:00, pritet të drejtohet nga gjyqtarja Daniela Shirka.

Rraja raportohet se ka marrë si avokat mbrojtës Besnik Cerekjan, një jurist i njohur për çështje të forta.

Kushuriri i deputetit të PS-së, Rraja është i dyshuar kryesor për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoja, Aleksandër Lahos dhe Andi Malokut.

Në ambjentet e policisë, Rraja e ka mohuar përfshirjen në atentat dhe ka thënë se “po largohej me makinën e tij drejt Italisë për punë personale”.

 Megjithatë, në automjetin e braktisur në fshatin Shkafanë, janë konstatuar gjurmë të të riut, emri i të cilit nuk është i panjohur për organet e drejtësisë.

Në atentatin e Durrësit, mbeti i plagosur prokurori Arjan Ndoja, shoferi i tij Andi Maloku dhe një person me precedent, Pëllumb Muharremi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...

Petro Koçi shpalos platformën organizative: Po rindërtohet një Kombinat modern

Kryetari i Partisë Socialiste për Njësinë nr.6, Petro Koçi, ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook platformën me të cilën do të...

Më shumë artikuj të ngjajshëm