Pas lajmit të publikuar në mediat e vendit, ku shifrat zyrtare tregonin se në çdo pesë ditë, kishtë një të vrarë në Shqipëri, ka reaguar dhe ish-deputetja e PD-së Oriola Pampuri.

Në një tastur në rrjetin e saj social, Pampuri shprehet se këto shifra tregojnë një situatë alarmante, njëlloj si vendet e prekura nga lufta.

Ndër të tjera, ajo shton se larjet e hesapeve dhe bandat mafioze të lidhura me pushtetin, po vrasin shqiptarët.

Postimi i plotë:

Shifra te tilla, Shqiperine e identifikojne si te ishte ne lufte. Varferi, skamje, largim masiv i qytetareve, larje hesapesh mes bandave, ndersa nje grup mafjozesh ne pushtet jetojne si sheike, me parate e qytetareve qe perzene e zhvasin cdo dite.

Pa larguar kete sekt, ky vend nuk ka shprese.