E diel, 12 Korrik, 2020

VIDEO/ Aksi Shijak-Rrashbull në gjendje të mjerueshme, ka lekë për show, por jo për komunitetin

Duhet të lexoni

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Të mendosh që po i afrohemi vitit 2020, ndërkohë që në Shqipëri ende nuk kemi rrugë të asfaltuara.

Në këtë video, duket pamja mizerabël e aksit rrugor Shijak-Rrush Bull.

Kjo rrugë prej vitesh vuan nga mungesa e infrastrukturës, pasi as qeveria dhe as pushteti vendor nuk janë kujtuar për ta rikonstruktuar.

Përgjatë kësaj rruge, janë me qindra biznese, të cilat i paguajnë rregullisht taksat, por për çudi, rruga duket si në mesjetë

Bizneset shprehen se në këtë rrugë e ka të vështirë që të kalojë traktori dhe jo më makinat e vogla.

Shteti kujtohet për këtë rrugë, ose në kohë fushatë, ose për të vjelur taksat, ndërkohë që për të investuar në këtë aks deri tani nuk kanë bërë asgjë.

Ata që vuajnë pasojat janë pikërisht bizneset dhe komuniteti që jeton në këtë zonë.

Nuk jemi në Indi, por në aksin Shijak- Rrush Bull, aty ku rruga nuk njeh asfalt

Nuk jemi në Indi, por në aksin Shijak- Rrush Bull, aty ku rruga nuk njeh asfalt

Publiée par Gazeta Ora sur Jeudi 7 novembre 2019

Ironia qëndron tek reklamimi që qeveria  dhe pushteti vendor bëjnë në mediat e vendit për të treguar investimet që kryejnë, por nëse do të kursehej fondi për show-in mediatik, kjo rrugë tashmë do të kishte përfunduar së ndërtuari.

Sigurisht që puna duhet reklamuar, por reklama më e mirë është puna që bëhet dhe flet vetë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...

Më shumë artikuj të ngjajshëm