E hënë, 6 Korrik, 2020

VIDEO/ Mos blini Lupo! Janë me ilaçe që mund t’ju paralizojnë

Duhet të lexoni

LAJMI I FUNDIT/ Humb jetën një tjetër mjek si pasojë e Covid-19

Ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 një tjetër mjek në vend. Ministria e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e hidhur...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një tjetër skandal në lidhje me sigurinë ushqimore ka mbërthyer Shqipërinë.

Vendi ynë, është ndër vendet e para që importojnë produkte ushqimore nga Turqia. Marketet në Shqipëri janë të tejmbushura me çokollata dhe ëmbëlsira nga Turqia, ushqime që preferohen nga fëmijët, për shkak edhe të çmimit të ulët që ofrojnë.

Por një video e publikuar nga një aktiviste italiane ka shokuar opinionin italian dhe jo vetëm.

Çokollatat Lupo, të cilat shiten masivisht në Shqipëri, kanë në brendësi të tyre pilula,që mund të shkaktojnë deri në paralizë.

Ky  alarm ka ngritur në këmbë institucionet që merren me sigurinë ushqimore në Itali, ndërkohë që AKU në Shqipëri ‘fle gjumë’.

Të mendosh që këto produkte turke janë me pilula në Itali, imagjinoni se çfarë bëhet në Shqipëri ku kontrolli është inekzistent.

Deri tani në Shqipëri nuk janë faktur nëse çokollatat ‘Lupo’ janë me pilula apo jo, por duke parë skandalet e njëpasnjëshme me sigurinë ushqimore, Shqipëri është vend i riskuar për të tilla ngjarje.

‘Janë kek të prodhuara në Turqi, të mbushura me pilula në brendësi, që mund të shkaktojnë paralizë. Janë importuar në Izrael dhe në Itali. Mos i blini, mos i hani. Turqi po luan me zjarrin’- shkruan Valeria Gianluca Pirro Calzetta.

Shikoni videon më poshtë:

Sono merendine fatte in Turchia, con dentro le pasticche che avete visto, che causano la paralisi. Sono state spedite sia in Israele che in Italia. Non compratele ne mangiatele. La Turchia sta giocando con il fuoco…..

Publiée par Valeria Gianluca Pirro Calzetta sur Lundi 4 novembre 2019

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit...

LAJMI I FUNDIT/ Humb jetën një tjetër mjek si pasojë e Covid-19

Ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 një tjetër mjek në vend. Ministria e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta këtë...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar. Ishte fat...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Më shumë artikuj të ngjajshëm