Shpallje

Banorët e Astirit janë gjetur nën një dhunë të paprecedentë nga ana e punonjësve të policisë natën e sotme.

Dhjetra banorë janë shoqëruar me forcë nga ana e policisë, ndërsa derimë tani është mundur që të prishet objekti i parë në zonë.

Burime bëjnë me dije se deri tani në spitalin e Traumës kanë mbërritur rreth 10 persona të lënduar, shumica prej të cilëve nga radhët e banorëve, si dhe katër efektivë të policisë, 3 prej të cilëve janë rikthyer sërish pranë protestës.

Ndaj banorëve është hedhur gaz lotsjellës disa herë nga ana e policisë.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz