Ka nisur rrafshimi i një tjetër banese në zonën e Astirit. Banorët e kësaj zone, po ‘luftojnë’ me punonjësit e IKMT-së dhe me efektivët e policisë që e kanë blinduar vendin.

Nga përplasja e dhunshme, policia ka shoqëruar disa persona, ndërkohë që nuk ka ende një njoftim zyrtar mbi numrin e të shoqëruarve.

Policia ka hedhur gaz lotsjellës për të shpërndarë turmën e njerëzve, ndërsa banorët i kanë vënë zjarrin dhe një tende.

Mësohet se nga përplasja, disa efektivë dhe disa banorë kanë përfunduar në spital për shkak të plagëve të marra.

SPONZORIZIM: Për shpallje të vogla që nga viti 2000, vizitoni www.SHPALLJE.biz